loader-img
loader-img-2
هدر ارسال پستی

عدد چین ضرب و تقسیم 48

5 / 0
  • تعداد بازیکن : 2 نفر به بالا
  • رده سنی : 6 سال به بالا
  • مدت زمان بازی : کمتر از 30 دقیقه
  • شرکت سازنده : بازی تا
  • نوع بسته بندی : جعبه
like like
like like

در صورت سفارش یک طرح خاص، در مرحله‌ی ثبت و نهایی کردن خرید، اسم محصول و رنگ مورد نظرتان را در قسمت یادداشت‌ها بنویسید. در غیر این صورت سفارش به صورت طرح رندوم برایتان ارسال خواهد شد.

یکی از بهترین روش‌های آموزش موثر به کودکان، آموزش به کمک بازی است. امروزه بازی‌های زیادی وجود دارند که با هدف یادگیری یک مهارت، هنر، یا علم ساخته شده‌اند و در این بین علم ریاضی نیز که به نظر بیشتر دانش‌آموزان سخت‌ترین درس است؛ به چشم می‌خورد. بازی «عدد چین ضرب و تقسیم» یکی از همین نوع بازی‌هاست که در یادگیری عمل‌های ضرب و تقسیم، به افراد کمک می‌کند.
روش بازی به این شرح است: به تعداد مساوی از کارت‌های بازی در اختیار بازیکنان قرار می‌دهید و بازی با مطرح شدن یک مسئله‌ی ضرب آغاز می‌شود. کارت‌ها به این شکل طراحی شده‌اند که در سمتی از آن‌ها یک عمل ریاضی نوشته شده و در طرف دیگر، یک عدد که پاسخ یک سوال دیگر است، آمده است. هدف بازی هم تمام شدن کارت‌های در دست بازیکنان است. پس اگر کارتی در اختیار دارید که عدد جواب مسئله در آن نوشته شده، کارتتان را در کنار مسئله‌ی مطرح شده قرار دهید. توجه داشته باشید که در بازی عدد چین، نوبت وجود ندارد و هر بازیکنی که زودتر کارت درست را نشان دهد، نوبت او خواهد بود. نکته‌ی دیگر اینکه هر بازیکن می‌تواند به هر تعداد که می‌خواهد کارت رو کند؛ تنها شرطش درست بود جواب است!
می‌توانید برای کسی که پاسخ اشتباه داده، یک تنبیه در نظر بگیرید؛ مثلا از نوبت بعدی بازی محرومش کنید. قوانین جانبی وضع کنید و بارها بدون تکراری شدن روند بازی برای فرزندانتان، با آن‌ها بازی کنید تا هم سرگرم شوند و هم ضرب و تقسیم یاد بگیرند.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی برای "عدد چین ضرب و تقسیم 48" می نویسد
طراحی فروشگاه اینترنتی توسط آلماتک