loader-img
loader-img-2
esm_logo
جنون شهرت
جنون شهرت
نوشته برت کار ترجمه مهیار علینقی نشر بینش نو
36,000 تومان
افزودن به سبد
افزودن به علاقه مندی

جنون شهرت

36,000 تومان
افزودن به سبد
خرید سریع

معرفی کتاب

این کتاب کوچک به قلم برت کار رهیافتی به فهم روانکاوانه شهرت و پدیده سلبریتی در اوایل قرن بیست و یکم ارائه می دهد که بر مبنای اندیشه فروید استوار شده است.

کتاب به شش فصل تقسیم شده است. فصل نخست به روانشناسی پدیده سلبریتی و آسیب شناسی خودشیفتگی می پردازد و فصل دوم, وضعیت روانشناختی کسانی را بررسی می کند که از شهرت دیگران به وجد می آیند و به معنای عام تر, در فرهنگ سلبریتی زندگی می کنند. فصل سوم تاریخ مختصری از مفهوم سلبریتی ارائه می دهد. کار در فصل چهارم به بررسی بعضی مفاهیم نظری فروید و وینیکات می پردازد که زیربنای مهمی برای بررسی پویایی های روان شناختی شهرت به دست می دهند و در فصل پنجم, نظریه جامع تری در باب ریشه های ناشیاری ارائه می دهد که زمینه ساز شهرت پرستی و شهرت طلبی هستند. کتاب در فصل ششم با بررسی پویایی های روانی پدیده سلبریتی و شهرت و با این مدعا به پایان می رسد که ای بسا دیده شدن و به رسمیت شناخته شدن از سوی اعضای خانواده و دوستان و در بستر امن زندگی خانوادگی, بهترین راه اشتهار و سلبریتی بودن باشد.

جنون شهرت نظریه ای روانکاوانه در باب ریشه های وسواس ما با شهرت ارائه می کند. مطالعه این کتاب برای روان درمانگران و پژوهشگران روانکاوی و نیز, برای خوانندگانی که به روانشناسی شهرت علاقه دارند, حائز اهمیت خواهد بود.

 • تعداد صفحات
  136
 • سال نشر
  1400
 • چاپ جاری
  2
 • نوع جلد
  شومیز
 • وزن
  142 گرم
نظرات مشتریان

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

نظرات کاربران ( نظر)

برای ثبت نظر، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا از سایت خریده باشید نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد

2021 © Copyright - almaatech.ir