loader-img
loader-img-2
esm_logo
دورکیم مرده است ! (شرلوک هلمز به نظریه ی اجتماعی وارد می شود)
دورکیم مرده است ! (شرلوک هلمز به نظریه ی اجتماعی وارد می شود)
نوشته آرتور آسابرگر ترجمه شهناز مسمی پرست , شهرزاد قانونی نشر آگاه / آگه
35,000 تومان
افزودن به سبد
افزودن به علاقه مندی

دورکیم مرده است ! (شرلوک هلمز به نظریه ی اجتماعی وارد می شود)

35,000 تومان
افزودن به سبد
خرید سریع

معرفی کتاب

"دورکیم مرده است" دربردارندة یک رمان پلیسی آمریکایی است. نقش اصلی را در این رمان، کارآگاه معروف شرلوک هلمز و همکارش دکتر جان واتسن به عهده دارند.
در این کتاب درسی و یا رمان پر رمز و راز جامعه شناسی، دانشجویان می توانند به شرلوک هولمز و واتسون بپیوندند و همراه با آنها منطقه جدیدی را بررسی کنند که آماده شکل گیری جدالی جذاب است: نظریه اجتماعی. در سال 1910 ، برجسته ترین نظریه پردازان اجتماعی جهان در لندن، در کنفرانسی در مورد علم جدید جامعه شناسی حضور می یابند. با شروع جدال همه چیز به سرعت از هم می پاشد و در این بین یک جواهر به سرقت می رود و جامعه شناس مشهور امیل دورکیم ناپدید می شود. با توجه به تحقیقات شرلوک هولمز و واتسون، به نظر می رسد که تئوری اجتماعی نه تنها این اتفاقات را توضیح می دهد – بلکه می تواند علت آنها نیز باشد. بنابراین هولمز و واتسون در "دورکیم مرده است" به بررسی تئوری اجتماعی می پردازند و مستقیما از کسانی که آن را مطرح می کنند یاد می گیرند: W.E.B دو بوئیز ، زیگموند فروید ، ولادیمیر لنین ، بیتریس وب ، جورج سیمل ، امیل دورکیم و ماکس وبر. نظریه ها، زندگی و احساسات همه جامعه شناس ها فاش می شوند و هولمز و واتسون در می یابند که نظریه اجتماعی چقدر می تواند تأثیرگذار باشد.

پرونده ی سرقتی که در یک کنفرانس جامعه شناسی در لندن رخ داده است به شرلوک هلمز واگذار می شود. این مقدمه ای می شود برای آشنایی شرلوک هلمز با تعدادی از برجسته ترین جامعه شناسان و روان شناسان هم عصرش نظیر فروید، دورکیم، زیمل، مارکس، دوبوآ و لنین. بحث های متعدد شرلوک هلمز و این جامعه شناسان، باب آشنایی به نظریات آنان را بر خواننده باز می کند. شرلوک هلمز، با شم خارق العاده کارآگاهی و درک عمیقی که از انگیزه های روانی افراد دارد، به نظریات این جامعه شناسان علاقه مند می شود و در یافتن مجرم آن ها را به کار می برد.

(ایران کتاب)

 • تعداد صفحات
  235
 • سال نشر
  1400
 • چاپ جاری
  1
 • نوع جلد
  شومیز
 • وزن
  233 گرم
نظرات مشتریان

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

نظرات کاربران ( نظر)

برای ثبت نظر، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا از سایت خریده باشید نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد

2021 © Copyright - almaatech.ir