loader-img
loader-img-2
رومی درمانی (گذر از عصر دانش به عصر خرد)
رومی درمانی (گذر از عصر دانش به عصر خرد)
نوشته نوزت ترهان , دامیان هریس هدناندز ترجمه منصوره علی زاده نشر جاویدان
ناموجود
افزودن به علاقه مندی

رومی درمانی (گذر از عصر دانش به عصر خرد)

ناموجود

معرفی کتاب

توضیحات
کتاب رومی درمانی: گذر از عصر دانش به عصر خرد، اثر نوزت ترهان و دامیان هریس هدناندز است با ترجمه ی منصوره علی زاده و چاپ انتشارات بدرقه جاویدان.

در این کتاب مولفان به تحقیق و واکاوی داستان های مثنوی از دید روانشناسی پرداخته اند و مثنوی را به عنوان اثری می دانند که با یک روش مورد تایید روانشناسی، روح و روان ما را درمان می کند و از طریق آن روش های تفسیری، باعث آگاهی و حقیقت می شود. از این رو مثنوی درمانی دریچه ای تازه برای درمان بیماری های روانی می باشد. رومی؛ مدیریت انرژی درونی ما را بر مبنای تفکر به ما آموزش می دهد که درست شبیه درمان های فراشناختی است. این کتاب آموزش هایی را از طریق داستان های رومی و تفسیرهای ارائه شده بیان می کند. خرد رومی، سلامت روحی و جسمی ما را فراهم می کند.

گزیده ای از کتاب
ارزش ها فقط زمانی اهمیت دارند که کاربردی باشند. یک افسر واقعی که پوتین ها و لباس نظامی خود را می پوشد و به سوی میدان آموزش می رود، یک افسر پشت میزنشین نیست. وی سوار جیپ خود می شود عازم میدان فرماندهی می شود، به جایی می رود که وظیفه اش ایجاب می کند و به عنوان «یک فرمانده خاک خورده ی میدان نبرد» شناخته می شود. این افسر یک رهبر و یک فرمانده ی خوب است. وی به ارتش تحت فرمان خود جان می دهد. دانستن حقیقت هم در زندگی کافی نیست. اجرای حقیقت در زندگی مهم است. ما مجبور به پذیرش ریسک می شویم تا اعمال خود را مشاهده کنیم. مسئله ی اصلی این است که سرسختی کنی و هوای توفانی را پشت سر بگذاری و به بخشی از زندگی اجتماعی تبدیل شوی. هرکسی می تواند هوای صاف را پشت سر بگذارد. موفقیت در زندگی به آموزش نیاز دارد. شما در زندگی با افراد حریص و آزمند روبرو می شوید و با آن ها درگیر می شوید. همانند یک درخت راست نیرومند، شما توفان ها را پشت سر خواهید گذاشت و زنده خواهید ماند. هرکسی می داند که باد باعث به پرواز درآمدن کایت می شود، ولی عامل اصلی همان مقاومت کایت در برابر باد است. زندگی شبیه پرواز کایت است، توانایی برای مقاومت در برابر دشواری های زندگی ما را به سوی موفقیت هدایت می کند. چگونگی مقاومت و کنترل بحران زمانی مهم است که ما با افراد حریص و آزمند روبرو شویم.

حکایت گفته شده نشان می دهد که در شرایط بحرانی چگونه رفتار کنیم. کسانی که هوش وجدانی زیادی دارند، در شرایط بحرانی موفق ترند زیرا آن ها براساس اصول عمل می کنند. حتی اگر آن ها در شرایط بحرانی با شکست روبرو شوند، در واقع بزرگ ترین پاداش را دریافت می کنند.

(موسسه فرهنگ و مطالعات گسترش)

 • تعداد صفحات
  248
 • سال نشر
  1400
 • چاپ جاری
  1
 • نوع جلد
  شومیز
 • وزن
  250 گرم
نظرات مشتریان

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

نظرات کاربران ( نظر)

برای ثبت نظر، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا از سایت خریده باشید نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد

2021 © Copyright - almaatech.ir