loader-img
loader-img-2
esm_logo
قانون طبیعی (مقدمه ای بر فلسفه قانون)
قانون طبیعی (مقدمه ای بر فلسفه قانون)
نوشته الکساندر پسرن دانترو ترجمه هنری ملکمی نشر پیله
136,800 تومان
افزودن به سبد
افزودن به علاقه مندی

قانون طبیعی (مقدمه ای بر فلسفه قانون)

136,800 تومان
افزودن به سبد
خرید سریع

معرفی کتاب

از بسیاری جهات قانون طبیعی نماینده کوششی است برای آغاز تازه نفس مطالعه فلسفه قانون از نقطه نظر بیرون و فراتر از مدل های غالب نئوتومیست و قانون گرا.
خوانندگان نباید از عنوان فرعی کتاب، مقدمه ای بر فلسفه قانون یا دفاعیه مولف از ماهیت سومی پژوهش اش در اولین پیشگفتار و خاصیت خارجی زبان فلسفی او بترسند و از ادامه خواندن منصرف شوند، اما از طرف دیگر هر اندازه هم که ( دانترو ) واقعا شکست نفسی می کند، کتاب قانون طبیعی برای تازه کار بدون دانش پیشین متنی آسان فهم نیست. اگرچه ارزیابی او از نظریه قانون طبیعی بسیار روشن، متعادل و قابل فهم توضیح داده شده است ولی هدف اصلی کتاب نمایش دفاعی مستقل و جانانه از قانون طبیعی به عنوان بنیاد هر فلسفه قانون منسجم است.
هم زمان دانترو می خواهد قانون طبیعت را به عنوان یکی از اجزای سرزنده و مفید نظریه سیاسی اجتماعی لیبرال باز کشف کند. این ها همه کار آسانی نیست و اعتبار و امتیاز دانترو است که توانست همه آن ها به طور موفقیت آمیزی در فقط 116 صفحه متن اولین چاپ قانون طبیعی به سر انجام برساند. ظاهرا دانترو کتاب اش را بین روایت تاریخی و جستار فلسفی تقسیم می کند. اما این جداسازی به نحوی گمراه کننده است، نقادان متفکر قانون طبیعی درباره خصلت درونی محافظه کار آن که در سیر سنتی بدون وقفه از یونان قدیم و رمیان تا حقوق دانان کلیسای قرون وسطی و اهالی مدرسی گذشته و به تعالیم ( آرستیو کرات ) مختلف مدرن مذهبی می رسد، بسیار بحث و فحص کرده اند و..

 • تعداد صفحات
  456
 • سال نشر
  1400
 • چاپ جاری
  1
 • نوع جلد
  شومیز
 • وزن
  434 گرم
نظرات مشتریان

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

نظرات کاربران ( نظر)

برای ثبت نظر، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا از سایت خریده باشید نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد

2021 © Copyright - almaatech.ir