loader-img
loader-img-2
esm_logo
جمع بندی یک جنبش ناتمام
جمع بندی یک جنبش ناتمام
نوشته جواد سلیمانی , سعید رضوی فقیه نشر نگاه معاصر
67,000 تومان
افزودن به سبد
افزودن به علاقه مندی

جمع بندی یک جنبش ناتمام

دیباچه ای بر نقد اصلاحات از درون
67,000 تومان
افزودن به سبد
خرید سریع

معرفی کتاب

کتاب "جمع بندی یک جنبش ناتمام" نوشته سعید رضوی فقیه، فعال دانشجویی و روزنامه‌نگار اصلاح طلب ایرانی است. وی سابقه فعالیت در روزنامه‌های اصلاح طلب را داشته است و طی سال‌های ابتدایی دهه هشتاد دو بار بعنوان عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت انتخاب شد. رضوی فقیه که دارای مدرک دکتری فلسفه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است.
درباره این کتاب آمده است:  در شرایط مشخص جنبش اصلاح طلبی معاصر، از یک سو فقدان برنامه برای ایجاد تغییرات پایدار و هدفدار برای رسیدن به نقطه غیر قابل بازگشت، این جنبش را زمین گیر و سپس سترون ساخته و اهداف و آرمان هایش را به محاق برده است و از سوی دیگر، اصلاح طلبان با دلبستگی به بهره مندی از وضعیت موجود خواسته یا ناخواسته، آگاهانه یا ناخودآگاه به چرخه باطل تلاش برای حفظ وضع موجود با تغییرات حداقلی۔ گرفتار آمده و جنبش برای تغییر را به تلاش برای تساهم در قدرت تقلیل داده اند. در واقع اصلاح طلبان از بی برنامگی به روزمرگی و سپس انطباق با شرایط موجود رسیده اند و به عبارت دیگر به سبب نداشتن برنامه ای مشخص برای تغییر ساختارها به ناچار خود تغییر کرده اند. تاحدی شبیه به برخی احزاب سوسیالیست و سوسیال دموکرات اروپایی که بر خلاف خواسته های نخستین خود عملا به زائده ساختارهای سیاسی حافظ نظام سرمایه داری استحاله یافته اند.
 

 • تعداد صفحات
  308
 • سال نشر
  1400
 • چاپ جاری
  1
 • نوع جلد
  شومیز
 • وزن
  200 گرم
نظرات مشتریان

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

نظرات کاربران ( نظر)

برای ثبت نظر، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا از سایت خریده باشید نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد

2021 © Copyright - almaatech.ir