جاسوس اول شخص
جاسوس اول شخص
نوشته سم شپارد ترجمه آراز بارسقیان نشر اسم
ناموجود
افزودن به علاقه مندی

جاسوس اول شخص

ناموجود

معرفی کتاب

سَم شپارد کار روی کتاب جاسوس اول‌شخص را در سال 2016 شروع کرد. نسخهٔ اولش را با دستخط خودش نوشت، چون دیگر به خاطر بیماری لوگهریگ نمی‌توانست از ماشین‌تحریر استفاده کند. وقتی نوشتن با دست‌هایش هم ناممکن شد، بخش‌هایی از کتاب را ضبط کرد، بعد صداهای ضبط‌شده‌اش را خانواده‌اش پیاده کردند. وقتی ضبط کردن صدا هم دشوار شد، شروع کرد به دیکتهٔ صفحات باقی‌ماندهٔ کتاب. دوست قدیمی سم، پَتی اسمیت، در ویرایش دست‌نوشته‌ها بهش کمک کرد. سم به همراه خانواده‌اش کتاب را بازبینی کرد و نسخهٔ آخر کتاب را چند روز پیش از مرگش، در تاریخ 27 جولای 2017، به خانواده‌اش دیکته کرد.

بریده ای از کتاب:
یک سبد آزمایش برایم نوشتند، درست وسط دل صحرا، صحرای پِینتد، سرزمین آپاچی‌ها، سرزمین کاکتوس‌های ساگوارو. البته که آزمایش خون هم برایم نوشتند، همه نوع آزمایش خون برای بررسی گلبول‌های سفید و قرمزم، آزمایش این در مقابل آن. بعد آزمایش از ستون فقراتم. حتی توی ستون فقراتم سوزن فرو کردند. ام‌آرآی ازم گرفتند. به تمام بدنم لوله وصل کردند تا ببینند آیا در عضله یا استخوان ازکارافتادگی‌ای وجود دارد یا نه. سطوح متقاطع بدن، سطوح غیرمتقاطع. رادیولوژی. عکس از روحِ جسمم. زوال جسمم را دیدند و هر چیز دیگری هم که بود دیدند و در نهایت به هیچ جوابی نرسیدند تا اینکه یک یارویی که موسیاه بود و روپوش سفید تنش بود و عینک زده بود و به گمانم یک‌جور عصب‌شناس بود، با میله‌ای فلزی شروع کرد به من شوک الکتریکی دادن. میله‌ها را در دو دستم گذاشت. موج الکتریکی‌ای از میله‌ها عبور می‌داد و می‌توانستم شوک را در دست‌هایم حس کنم. او بود که به این نتیجه رسید که یک جای کارم ایراد دارد. به او گفتم: «اینو از قبل هم می‌دونستم که یه جای کارم ایراد داره؛ فکر می‌کنی برای چی اومده‌م اینجا؟» خیره‌ام شد.
صبحش در یکی از غذاخوری‌های مکزیکی می‌توانستم صبحانه بخورم: کیک ذرت، پنیر و تخم‌مرغ، سس تند سبز.
 

 • تعداد صفحات
  88
 • سال نشر
  1400
 • چاپ جاری
  1
 • نوع جلد
  شومیز
 • وزن
  60 گرم
‌جاسوس اول شخص از نگاه دیگران

فضایی که هرگز شما را رها نمی‌کند... وصیت‌نامه‌ای که همچون رؤیایی تب‌آلود است، رؤیایی خودنوشته... 
نیوز دی

زیبا... رمزآلود، تقریبا وهم‌انگیز... به شدت قابل توجه... کنجکاوی‌ای ظریف در کار وجود دارد، کنجکاوی نویسنده‌ای که تا پایان خط همراهش است.
ناراحت کننده و در عین حال شجاعانه.
یو‌اس‌اِی ‌تودی

تکان‌دهنده... شیطنت‌آمیز و عریانگر... وقتی این رمان کوتاه را در دست می‌گیرید، دارید به قلمروی اسطوره نزدیک می‌شوید، رمانی که حاشیه‌هایی وسیع دارد، آن‌قدر وسیع که به کلمات فضا انعکاس می‌دهد... انعکاس آثار ساموئل بکت در سبکِ کَم‌گو و پژواک‌های فلسفی این کتاب دیده می‌شود...
نیویورک ‌تایمز
 

نظرات مشتریان

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

نظرات کاربران ( نظر)

برای ثبت نظر، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا از سایت خریده باشید نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد

2020 © Copyright - almaatech.ir