loader-img
loader-img-2
تحلیل ساختار روایت در قرآن (بررسی منطق توالی پیرفتها)
تحلیل ساختار روایت در قرآن (بررسی منطق توالی پیرفتها)
نوشته علی معموری نشر نگاه معاصر
20,000 تومان
افزودن به سبد
افزودن به علاقه مندی

تحلیل ساختار روایت در قرآن (بررسی منطق توالی پیرفتها)

20,000 تومان
افزودن به سبد
خرید سریع

معرفی کتاب

کتاب "تحلیل ساختار روایت در قرآن" نوشته علی معموری تلاش دارد به دنبال شیوه توالی حوادث در روایت های قرآنی، در پی منطق توالی پیرفت های روایت، در جستجوی پیرنگ های روایت های قرآنی باشد.

در قرآن به روایت‌های بسیاری برخورد می‌کنیم که شیوه‌های گوناگونی از توالی اجزا و عناصر روایتی در آنها دیده می‌شود. ترتیب زمانی تنها یکی از این الگوها را شکل می‌دهد؛ با این حال نقش زمان در سیر حوادث یکی از ویژگی‌های مهم قابل مطالعه در تحلیل ساختاری روایت‌ها است. اینکه حوادث از چه نوع ترتیبی برخوردار بوده و پس و پیش‌های احتمالی در سیر حوادث به چه منظور صورت گرفته و کوتاه و بلندشدن هر یک از پیرفت‌های روایت از چه منطق روایتی پیروی می‌کرده و اینکه روایت از کجای واقعه شروع شده و از آغاز به پایان یا از پایان به آغاز یا از میانه به هر دو سو حرکت کرده است. در این پژوهش، در بررسی ساختارهای جنبه‌های روایت‌گری در آیات قرآن، به طور ویژه داستان‌ها و امثال قرآن از جهت توالی پیرفت‌ها تحلیل شده‌اند و نقش زمان و علیت و دیگر روابط موجود در پیرفت‌های هر روایت مطالعه شده است. در این رهیافت سعی شده عناصر مشترک و الگوهای همسانی از توالی پیرفت‌ها به دست آمده و روایت قرآنی از جهت شکلی و نه محتوایی مورد نقد و بررسی کامل قرار گیرد، برون‌یافتی برای ابهامات پدیدآمده بدون نیاز به افزودن مباحثی از غیر قرآن بر آن ارائه شود.

 • تعداد صفحات
  212
 • سال نشر
  1392
 • چاپ جاری
  1
 • نوع جلد
  شومیز
 • وزن
  240 گرم
نظرات مشتریان

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

نظرات کاربران ( نظر)

برای ثبت نظر، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا از سایت خریده باشید نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد

2021 © Copyright - almaatech.ir