loader-img
loader-img-2
esm_logo
هفتاد و پنج سال اول (به روایت بهمن فرمان آرا)
هفتاد و پنج سال اول (به روایت بهمن فرمان آرا)
نوشته محسن آزرم نشر چشمه
270,000 تومان
افزودن به سبد
افزودن به علاقه مندی

هفتاد و پنج سال اول (به روایت بهمن فرمان آرا)

270,000 تومان
افزودن به سبد
خرید سریع

معرفی کتاب

"هفتاد و پنج سال اول به روایت بهمن فرمان آرا" یک زندگی نگاره است. این فیلمساز که "بوی کافور عطر یاس"، "خانه ای روی آب"، "یه بوس کوچولو"، "خاک آشنا"، "شازده احتجاب"، "دلم می خواد" و "حکایت دریا"، بخشی از کارنامه هنری او محسوب می شوند، در این کتاب مروری بر فیلم های خود داشته است.
محسن آزرم درباره نوشتن این کتاب گفته است: "همه چیز شاید از نه سال پیش شروع شد؛ چندهفته ای مانده به تولد هفتادسالگی. قرارمان گفت وگویی بود درست درباره ی هفتادسالگی؛ این که آدم در این سن کجا می ایستد و دنیا را چه طور می بیند. حرف هایمان که تمام شد گفتم کاش این زندگی پرماجرا روی کاغذ بیاید و هنوز جمله ام تمام نشده بود که گفتند چرا خودت آن را نمی نویسی؟ یکی دو گفت وگوی بعد آن هم اشاره هایی به این زندگی مکتوب داشت، اما روزنامه و مجله اجازه ی چنین کاری را نمی داد؛ وقت می خواست. قید روزنامه و مجله را که زدم دوباره گفتند شروع نمی کنی؟
شروع کردیم. هشتادوچند ساعت گفت وگوی تازه و ده دوازده ساعت گفت وگوی قبلی و سر زدن به مجله ها و روزنامه ها و کتاب ها و همین طور قرارهای بعدی و پر کردن جاهای خالی ای که جای دیگری پیدای شان نمی کردم.
کتاب از دل این ها درآمد. بارها نوشته شد. قرار نبود گفت وگو باشد؛ قرار بود روایتی خود زندگی نامه ای باشد؛ یا آن طور که اول فکر کرده بودم زندگی نگاره. قرار شد نظم و ترتیب کتاب همان قدر که خطی و تقویمی ست، خطی و تقویمی نباشد و هربار یافتن نکته ای و گپ زدن در موردش مسیر را عوض می کرد."

 • تعداد صفحات
  701
 • سال نشر
  1399
 • چاپ جاری
  1
 • نوع جلد
  گالینگور
 • وزن
  708 گرم
نظرات مشتریان

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

نظرات کاربران ( نظر)

برای ثبت نظر، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا از سایت خریده باشید نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد

2021 © Copyright - almaatech.ir