loader-img
loader-img-2
esm_logo
شازده حمام در میان کردها 1
شازده حمام در میان کردها 1
نوشته محمد حسین پاپلی یزدی نشر گوتنبرگ
100,000 تومان
افزودن به سبد
افزودن به علاقه مندی

شازده حمام در میان کردها 1

100,000 تومان
افزودن به سبد
خرید سریع

معرفی کتاب

مردم کرد حضور و نقش پررنگ و برجسته ای در خاطرات دکتر پاپلی یزدی داشته و دارند. از همان آغاز با سفری که ایشان به مهاباد و مناطق مرزی سردشت داشته اند، عمق آمیختگی و پیوند ژرف خاطرات «شازده حمام» و مردم کرد رقم می خورد و به گفتۀ خوشان «گویا سرنوشت ایشان با کرد پیوند خورده است». چنان که حتی در شمالی ترین نقطۀ مسکونی کرۀ زمین با یک کرد رویاروی می گردد. بدین سان بود که دست سرنوشت این استاد خوش ذوق شیرین سخن دست به قلم را در موقعیتی افکند که گوشه هایی از زندگانی، مراودات، فرهنگ، اخلاق و منش، اندیشه و باورهای کردها را در خاطرات خویش بگنجاند و چه زیبا و غرورآفرین این کار را کرده است.

در حقیقت آنچه در لابلای خاطرات شازده حمام دربارۀ مردم کرد و ویژگی ها و خصوصیات و برخی وقایع آن سالیان آمده و ثبت شده است، در جای دیگری نمی توان یافت. بخشی از ارزش و ارجمندی این اثر به نسبت کردها در همین نکته نهفته است. می توان با یک تحلیل محتوایی و آمارگیری و بررسی بسامد، جایگاه کرد و کردستان را در کتاب «شازده حمام» بازیافت؛ بسامد واژه های کرد/ کردی/ کردنشین در این کتاب در مجموع حدود 112 بار است و پیداست که بیشترین حجم این تکرار از آن واژۀ کرد است. همچنین واژۀ کردستان در حدود 93 بار است. این پدیده نشان از پیوند ژرف این خاطرات و نیز اطلاع نویسندۀ آن از اوضاع و احوال کردها و سرزمین شان و آمیختگی وی با این مردم دارد.
این کتاب دربرگیرندۀ خاطراتی است از دکتر پاپلی یزدی که در میان کردها و در ارتباط با آنها شکل گرفته است. در ضمن اینکه کوشیده شده نام نامه و جای نامه ای برای کتاب تهیه شود که نمایانگر شخصیت ها و نام شهر و روستا و جاهای مشخصی در مناطق کردنشین می باشد.

 • تعداد صفحات
  512
 • سال نشر
  1395
 • چاپ جاری
  8
 • نوع جلد
  گالینگور
 • وزن
  896 گرم
نظرات مشتریان

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

نظرات کاربران ( نظر)

برای ثبت نظر، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا از سایت خریده باشید نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد

2021 © Copyright - almaatech.ir